Knipping, Johan (-1519/22)

Johan Knipping, heer van Klötinghof te Dinker (1475), overleden 1519-1522

Gehuwd met

Anna Margaretha van Plettenburg, dochter van Bertold van Plettenberg en Gostike Lappe

Gehuwd met

NN van Steingutz

 

Bronnen: 1) “Westphälischen Geschichte mit vielen kupfern, dritter teil”, Johann Diederich von Steinen (1757), pp. 428-438, 2) “Het geslacht van Diepholt in het Sticht en Westfalen en hun verwantschap aan de graven van Buren: een prosopografische verkenning van enkele onbekende telgen van de noord-Nederlandse adel in de 16e eeuw”, Francesco Uys Rootenberg, 2015, 3) archive.nrw.de, 4) Internet-Portal “Westphälische Geschichte” (lwl.org)

Op 5 december 1458 ‘des gudenstages na sunte Andreae daghe ap’ belooft Johann Knippingk om Dietrich van der Recke schadeloos te stellen voor een garantie van 4 mark aan Godecke Brichten.

Op 25 mei 1465 ‘ipso die beati Urbani pape’ verkoopt Johann Knipping twee huisjes in de Vrilicher boerenland in het kerspel Heessen aan Johann Schurkemann en Johann Zibele. Op 5 juni 1465 ‘ipso die beati Bonifacti martiris’ verkoopt Johann Knipping aan Johann Schurkemann en Johann Zibelen de houtstruik op de Vrilich boerderij voor vier jaar.

Op 23 juli 1469 verklaart Dietrich von der Recke, de zoon van wijlen Dietrich, dat hij de Northoff tot Amick in het kerspel van Walstedde, die Johan Knipping voorheen bezat, heeft ontvangen van graaf Coert van Rietberg.

In 1475 is Johan Knipping beleend met het Klötinghof te Dinker. In 1522 wordt Johan’s zoon Johan beleend.

Op 12 mei 1477 ‘ipso die beati Gregorii pape’ verkopen Gert Biscop en Johann Knippijnch verkopen een jaarlijkse lijfrente van 2 mark uit hun landgoed in Nartdijnchere (Norddinker) in het district Dinchere (Dinker) aan Peter ter Borch, burger van Hamm, en zijn vrouw Catherine.

Op 7 september 1486 verkoopt Johan Knipping tot Dinker een pensioen van één mark aan de Kalandsbroederschap te Hamm.

Op 7 maart 1513 verkopen Clara Knippinges, abdis, en alle dienstmeisjes van het klooster van het klooster van Vinnenberge, benedictijnenorde, in het klooster van Münster aan Alert Knippinck en zijn vrouw, een lijfrente van 5 gulden – 1 gulden gelijk aan 2 Hornsche gulden – verschuldigd binnen Cosvelde tot Mitfasten uit het hof van Vynnenberge, parochie Mylte. Na beider overlijden zullen voor Johan Knippinck en zijn vrouw Grete, het eerder genoemde echtpaar, en hun zonen Johan en Gerhardus op de dag na Margareta een herdenking te houden en de 5 Hornschen Gulden aan het Benedictijnen klooster over te dragen en Martini wijn en brood ter afscheid. Tegelijkertijd moet de pater een half kwartaal wijn krijgen en “sinen gesellen” een “quarte”.

Op 15 juli 1519 draagt Johan Knipping tot Dinker het klooster Welver over aan het klooster zelf.

 

Uit het 1e huwelijk:

Johan Knipping, heer van Klötinghof te Dinker (1522). Gehuwd met Anna van Haver, overleden 1569

2  Albert Knipping

Casper Knipping, overleden 1504